Tudna esetleg segíteni ebben a feladatban valaki?Vakond Ili és Vili 120 Méter alagutat ástak.Ha Ili ásna még 12 Métert,akkor Vili kétszer olyan hosszú utat ásott volna, mint Ili.Hány métert ástak külön-külön?

egyenlettel kéne a feladatot megoldani

dec. 14. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha Ili x métert ásott, akkor Vili 120-x métert.


Ilinek még adnunk kell 12 métert ahhoz, hogy Vili nála kétszer többet dolgozzon, vagyis


2*(x+12) = 120-x


Ezt az egyenletet kell megoldani.

dec. 14. 13:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Hozzáadom a 120-hoz a 12-t, mintha kész lenne, mert tudom, hogy ekkor pont 1/3:2/3 lesz az arány. 120+12=132

132/3= 44 Ez az alap, ebből kiszámolom a külön teljesítményeket.

2x44=88-ez a Vilié

44-12=32 Ez az Ilié A 12 le lett vonva, mert az nincs még készen.

dec. 14. 18:09