egyenlettel kéne a feladatot megoldanidec. 14. 12:40
1/2 anonim válasza:
Ha Ili x métert ásott, akkor Vili 120-x métert.
Ilinek még adnunk kell 12 métert ahhoz, hogy Vili nála kétszer többet dolgozzon, vagyis
2*(x+12) = 120-x
Ezt az egyenletet kell megoldani.
2/2 anonim válasza:
Hozzáadom a 120-hoz a 12-t, mintha kész lenne, mert tudom, hogy ekkor pont 1/3:2/3 lesz az arány. 120+12=132
132/3= 44 Ez az alap, ebből kiszámolom a külön teljesítményeket.
2x44=88-ez a Vilié
44-12=32 Ez az Ilié A 12 le lett vonva, mert az nincs még készen.