A hosszú oldala párhuzhamos 7,30 de az egyik rövidebb oldal 2,4 a másik meg 3,7.dec. 13. 19:07
1/6 anonim válasza:
Ilyen téglalap nincs. Talán inkább trapéz, de nincs rendesen leírva a feladat. Próbálkozz újra!
2/6 A kérdező kommentje:
A két hosszú (függőleges) oldala megyegyezik: 7,30 m
A két rövidebb (vízszintes) eltérő: 2,4 illetve 3,7 m
Igen trapéz is lehetne,csak mondjuk el van fordítva és így sokkal keskenyebb,a magassága a 7,30.
dec. 13. 19:17
3/6 anonim válasza:
Ha két oldal párhuzamos és egyenlő, akkor a négyszög paralelogramma, így a másik két oldal is párhuzamos és egyenlő. Tehát nem jó a kérdés.
5/6 A kérdező kommentje:
Na?
dec. 13. 19:41
6/6 anonim válasza:
A jobboldali kisebb részt két téglalapra kell bontani, az egyik 4,5×2,4 m, a másik 2,8×3,7 m.
T1=4,5·2,4+2,8·3,7=21,16 m²
A nagyobb kék téglalap területe: T2=10,8·8,4=90,72 m²
A teljes terület: T=T1+T2=21,16+90,72=111,88 m²
Ha mindegyik sarok derékszög, akkor a te méreteid nem egészen jönnek ki azokra az értékekre, amiket megadtál. Ha jobboldalon felfelé 2,4 m, majd balra 10,8 m, akkor baloldalon lefelé 8,45, helyett csak 8,4 m, majd alul a 9,7, helyett csak 9,5 m.