Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megoldani ezeket...

Hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat? (matek)

Figyelt kérdés

Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely az y tengelyt -2-ben metszi,és irányszöge 60°!


Mely valós értékre értelmezhető az 1/cosx-1 kifejezés?


2010. nov. 6. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

1., legegyszerűbb, ha az egyenest y=tg(alfa)*x + c alakban keresed, ahol az alfa az egyenesnek x tengellyel bezárt szöge, tehát itt 60, a c meg egy konstans, hogy mennyivel toljuk el az y tengely mentén. Itt y=gyök(3)*x +c van, olyan c-t kell keresni, amire az y tengelyt (segítség: az y tengely az, ahol x=0) -2-ben metszi.


2., Mikor nem értelmezhető az 1/cosx-1 kifejezés? Amikor 0val osztok. Ezt kell elkerülni, meg kell nézni, mikor osztok 0 val.

2010. nov. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

y=mx+b --> y=tg(60°)*x -2=gyök3*x-2


cosx-1 nem lehet 0, tehát cosx nem lehet 1--> x nem lehet (0°)+2*k*Pí

2010. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát az elsőt úgy csináltam meg hogy az a 60°az tg60° vagyis a meredekség,onnan meg fel tudom írni az egyenes egyenletét. Nem értem azt a módszert amit te leírtál,de lényegtelen.
2010. nov. 6. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!