Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely az y tengelyt -2-ben metszi,és irányszöge 60°!
Mely valós értékre értelmezhető az 1/cosx-1 kifejezés?
2010. nov. 6. 13:07
1/3 anonim válasza:
1., legegyszerűbb, ha az egyenest y=tg(alfa)*x + c alakban keresed, ahol az alfa az egyenesnek x tengellyel bezárt szöge, tehát itt 60, a c meg egy konstans, hogy mennyivel toljuk el az y tengely mentén. Itt y=gyök(3)*x +c van, olyan c-t kell keresni, amire az y tengelyt (segítség: az y tengely az, ahol x=0) -2-ben metszi.
2., Mikor nem értelmezhető az 1/cosx-1 kifejezés? Amikor 0val osztok. Ezt kell elkerülni, meg kell nézni, mikor osztok 0 val.
2/3 anonim válasza:
y=mx+b --> y=tg(60°)*x -2=gyök3*x-2
cosx-1 nem lehet 0, tehát cosx nem lehet 1--> x nem lehet (0°)+2*k*Pí
3/3 A kérdező kommentje:
Hát az elsőt úgy csináltam meg hogy az a 60°az tg60° vagyis a meredekség,onnan meg fel tudom írni az egyenes egyenletét. Nem értem azt a módszert amit te leírtál,de lényegtelen.
2010. nov. 6. 15:52