Kígyó3 kérdése:

1. Ha az egyenletes körmozgás frekvenciája 2/15 Hz-zel csökkenne periódusideje 2 sec-mal növekedne. Periódusidő Frekvencia? 2. Ha az egyenletes körmozgás frekvenciája 4/21 Hz-zel növekedne periódusideje 4 sec-mal csökkenne. Periódusidő Frekvencia?


dec. 7. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt tudjuk, hogy


f = 1/T


A feladat szerint 2/15 Hertz-cel csökken, a periódusidő 2 másodperccel nő:


f - 5/12 = 1/(T+2)


Ebben az f helyére beírhatjuk az 1/T-t:


1/T - 5/12 = 1/(T+2)


Ebből rendezés után egy másodfokú egyenlet fog kijönni.


A másodikat ugyanezen elv mentén meg lehet oldani.

dec. 7. 16:34
 2/3 anonim ***** válasza:

A frekvencia: x


1)

2 + 1 / x = 1 / (x - 2 / 15)

f=1/3, T=3


2)

-4 + 1 / x = 1 / (x + 4 / 21)

f=1/7, T=7

dec. 8. 08:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
dec. 14. 20:09