Ez miért nem lehetséges? (matek)

ha beírom a számológépbe, hogy 2 a mínusz pi-ediken az 0,113314. Viszont ha mínusz 2 a mínusz pi-ediked van, akkor már nem tudja kiszámolni. Ez mitől nem kiszámolható?
2010. nov. 4. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Mer gyenge, számolásból.
2010. nov. 4. 20:35
 2/5 anonim ***** válasza:
-2^-pi = 0.113314732
2010. nov. 4. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:
bocsánat, a negatív előjel lemaradt.
2010. nov. 4. 20:52
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Azt írja a gépem a mínusz kettőnél hogy math error.
2010. nov. 5. 08:37
 5/5 anonim ***** válasza:

A magyarázat a következő

y =a^x

Ha a pozitív vagy negatív és a kitevő - x - egész szám, akkor a gép egyszerűen szorzással állítja elő a végeredményt

Pl (-2)^3 = (-2)*(-2)*(-2) = -8

Ha a kitevő meg NEM egész szám, akkor logaritmussal számol(na):

Pl (-2)^3,1 = 3,1 * log(-2)

Negatív szám logaritmusa pedig nincs értelmezve.

2010. nov. 5. 13:43