Véletlenszerűen kiválasztunk egy számot az összes pontosan kilencjegyű szám közül. Mi a valószínűsége annak, hogy a kiválasztott szám minden számjegye különböző?
A válaszodat százalékos formában adja meg, a százalékjel nélkül, két tizedesre kerekítve. Azaz, ha a válasz szerint 10%, akkor 10,00-et írj be válaszként.
Légyszii ne csak egy választ biggyesszetek oda, hanem levezetést is, mert úgy nem fogom megérteni
okt. 26. 19:42
1/5 anonim válasza:
megnézed, mi a kedvező, ez ugye !
megnézed, mi az összes, ez ugye hatványozás
szem előtt tartod, hogy 0val nem kezdünk számot
P = kedvező/összes
és kész a feladat
2/5 anonim válasza:
Összes eset: 900.000.000
Kedvező eset: 9*9*8*7*6*5*4*3*2=9*9!=beütöd a gépbe
Innen az első válaszadók képletébe behelyettesítel. Menni fog?
3/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszi
okt. 27. 20:54
4/5 A kérdező kommentje:
Tehát 0,0036288
okt. 27. 20:56
5/5 anonim válasza:
Az útmutatásod alapján én inkább 0,36-ot írnék be válaszként.