Valaki segítene esetleg ebben a feladatban?


Véletlenszerűen kiválasztunk egy számot az összes pontosan kilencjegyű szám közül. Mi a valószínűsége annak, hogy a kiválasztott szám minden számjegye különböző?


A válaszodat százalékos formában adja meg, a százalékjel nélkül, két tizedesre kerekítve. Azaz, ha a válasz szerint 10%, akkor 10,00-et írj be válaszként.


Légyszii ne csak egy választ biggyesszetek oda, hanem levezetést is, mert úgy nem fogom megérteni


okt. 26. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

megnézed, mi a kedvező, ez ugye !

megnézed, mi az összes, ez ugye hatványozás


szem előtt tartod, hogy 0val nem kezdünk számot


P = kedvező/összes

és kész a feladat

okt. 26. 19:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Összes eset: 900.000.000

Kedvező eset: 9*9*8*7*6*5*4*3*2=9*9!=beütöd a gépbe


Innen az első válaszadók képletébe behelyettesítel. Menni fog?

okt. 27. 09:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszi
okt. 27. 20:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát 0,0036288
okt. 27. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Az útmutatásod alapján én inkább 0,36-ot írnék be válaszként.
okt. 28. 02:45