Ezeket már nem tudtam megoldani . Matek (? )


1)Mekkora a 42-es számú inget viselő férfi nyakányak az átmérője?(a megadott szám a nyakának a kerületét adja meg cm-ben)


2)Az A cég a megrendelést 9 hónap alatt a B cég 6 hónap alatt teljesíti.Hány hónap alatt teljesítik együtt?


3)Az 1440m területű parkba egy 5m átmérőjű kör alakú szökőkutat építettek.Hány % foglalja el a parknak a szökőkút?


Előre is köszi


2010. nov. 4. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

1: A kör kerülete: K = 2rπ.

42=2*r*3,14

r=?

Átmérő d=2r

2010. nov. 4. 18:53
 2/5 anonim ***** válasza:

2. "A"cég egy hónap alatt a teljes rendelés 1/9-ét, B a rendelés 1/6-át tudja teljesíteni, együtt 3,6 hónap alatt végeznek, mert:

((1/(1/9+1/6))= 1 per törtjel alatt 1kilenced+1hatod

2010. nov. 4. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Legalább egyet ideírhatnál, amit megoldottál...
2010. nov. 4. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy látszik az utolsót is /a 2. után/ nekem kell megválaszolni.

Mi nem megy ezen? Van egy terület 1440m2, ebből a szökőkút el fog foglalni 5m átmérőt. Kiszámolod a az 5m átmérőjő kör területét /ez nem megy?= D2*PI/4 ca. 19,5m2/, és kiszámolod hány %-ot foglal el. /Ez sem megy? 19,5/1440*100

=1.4%/

2010. nov. 5. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudod kedves matek-analfabéta, illene megköszönnöd. Gondolom, lány vagy. Ez neked jár!
2010. nov. 6. 13:21