Egyháromszög oldalainak hossza a 14 mm,25 mm és 25 mm.Ezt a háromszöget tükrözzük mindhárom oldalfelező pontjára.A három szög és a három tükörképe együtt egy sokszöget alkot. Hány oldalú ez a sokszög? Hány szimmetriatengelye van? Mekkora a t?

tudnatok segiteni nem voltam masfel hetig suliba es nem ertem

okt. 13. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:

A tükörkép és az eredeti háromszög oldalai párhuzamosak a kp. tükrözés miatt. Így a három tükörkép és a háromszög egy nagyobb HÁROMSZÖGET alkotnak.

Ez a nagy háromszög hasonló az eredetihez, az oldalai kétszer akkorák, mint az eredeti oldalak.

A nagy háromszög is egyenlőszárú, így EGY szimmetriatengelye van.

Az eredeti háromszöget felezd meg a magasságával. Így a fél háromszög derékszögű, emiatt a magasság kiszámolható pitagoraszilag:

m^2+7^2=25^2 => m=24

Mármost a háromszög területe: T=a*m/2=14*24/2=168

A nagy háromszög négy ilyen háromszögből áll, emiatt a nagy háromszög területe: 4T=672

okt. 14. 00:57