Egy húrtrapéz alapjai 10cm és 6cm, szárai 8cm hosszúak. A húrtrapézt megforgatjuk a szimmetriatengelye körül. Mekkora a keletkezett forgástest felszíne és térfogata?

2020. jan. 6. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

A keletkezett forgástest egy henger és két forgáskúp. a henger és a kúpok alaplapjai közösek.


A sugár a trapéz magassága: sqrt(8^2-2^2)=sqrt(60)=2*sqrt(15)

A henger magassága a trapéz rövidebb alapja: 6

A kúpok magassága (10-6)/2=2

A kúpok alkotója a trapéz szára: 8


Innen megy?

2020. jan. 6. 17:55
 2/3 Angelo84 ***** válasza:
100%
Tarcsay úr. Bocsásson meg, hogy beleszólok, de a szimmetriatengely körül forgatjuk, nem a hosszabbik alap körül. Ha a szimmetriatengely körül forgatjuk, akkor egy csonka-kúpot kapunk.
2020. jan. 6. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazad van! Bocsánat! Ezt rendesen félreolvastam!

Akkor viszont nem értem, hogy mi okozott nehézséget a megoldásba

Csonka kúp:

r=3

R=5

a=8

m=sqrt(8^2-2^2)=sqrt(60)=2sqrt(15(

2020. jan. 6. 18:59