Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A biológiai kutatás kísérletme...

A biológiai kutatás kísérletmegtervezésében mit jelent a szignifikanciaszint meghatározása? 11. osztályos biosz

Figyelt kérdés

Nagyjából tudom, tehát kísérlet előtti (prédikációban vagy kísérletmegtervezési?) fázisban meghatározzuk azt az értéket (alfa) mely azt határozzuk meg, hogy a kísérletből származó összehasonlított adat(sor)ok között mennyi eséllyel mondjuk, prediktáljuk különbözőek (a nullhipotézist elvetve tehát hogy semmi különbséget nem várunk) eltérőnek (ez pedig már szignifikáns eredmény) úgy hogy pedig nem azok (-hamis pozitív). És ezeket ilyen 0.05 (eddig az interneten keresések során szinte csak ebbe a számba ütköztem), 0.1 vagy simán százalékos formában (5% és 10%). Nagyjából jól leírtam a definícióját? És ennek a predikciónak mi a haszna, a kísérlet elvégzése után, a kapott adatok összehasonlításakor felhasználják ezt a predikciót? Gondolom nem, ezzel csak azt akarják megtudni, hogy mennyire érdemes elvégezni a kísérletet, hogy mennyi eséllyes lesz eredményes, szignifikáns az eredmény) És hogyan határozzák meg a szignifikancia-szintet?

Nagyon köszönöm, ha valaki ránéz a kérdésemre!



szept. 11. 07:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10-es! Nagyon köszönöm!

Sok időt fektettél bele, hogy megírd a válaszod, egy nyelvtani hibát sem találtam a megfogalmazásoban ami zavaró lett volna, de a legfontosabb: nagyon jól elmagyaráztad! Habár látszik, hogy magasabb szinten vagy a témában, mégis sikerült az én szintemen leírnod. Ha jobb értékelelést is lehetne adni, mint azt a pipát, akkor azt a maxot adnám!

szept. 12. 07:28
 12/13 SZTANN ***** válasza:
13%
Már bocsika, de ez a fórum egyáltalán nem efféle kérdések megvitatására való... Ha ilyen kérdésekben hiányosságod, további kérdésed adódik, akkor a neten mindenre választ találsz, de nem a "gyakori kérdések" között.
szept. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igazad van!

De nagyon nem találtam a megfelelő magyarázatot.

Ezzel kapcsolatban pedig volt egy házi feladatom.

szept. 12. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!