A biológiai kutatás kísérletmegtervezésében mit jelent a szignifikanciaszint meghatározása? 11. osztályos biosz
Nagyjából tudom, tehát kísérlet előtti (prédikációban vagy kísérletmegtervezési?) fázisban meghatározzuk azt az értéket (alfa) mely azt határozzuk meg, hogy a kísérletből származó összehasonlított adat(sor)ok között mennyi eséllyel mondjuk, prediktáljuk különbözőek (a nullhipotézist elvetve tehát hogy semmi különbséget nem várunk) eltérőnek (ez pedig már szignifikáns eredmény) úgy hogy pedig nem azok (-hamis pozitív). És ezeket ilyen 0.05 (eddig az interneten keresések során szinte csak ebbe a számba ütköztem), 0.1 vagy simán százalékos formában (5% és 10%). Nagyjából jól leírtam a definícióját? És ennek a predikciónak mi a haszna, a kísérlet elvégzése után, a kapott adatok összehasonlításakor felhasználják ezt a predikciót? Gondolom nem, ezzel csak azt akarják megtudni, hogy mennyire érdemes elvégezni a kísérletet, hogy mennyi eséllyes lesz eredményes, szignifikáns az eredmény) És hogyan határozzák meg a szignifikancia-szintet?
Nagyon köszönöm, ha valaki ránéz a kérdésemre!
10-es! Nagyon köszönöm!
Sok időt fektettél bele, hogy megírd a válaszod, egy nyelvtani hibát sem találtam a megfogalmazásoban ami zavaró lett volna, de a legfontosabb: nagyon jól elmagyaráztad! Habár látszik, hogy magasabb szinten vagy a témában, mégis sikerült az én szintemen leírnod. Ha jobb értékelelést is lehetne adni, mint azt a pipát, akkor azt a maxot adnám!
Igazad van!
De nagyon nem találtam a megfelelő magyarázatot.
Ezzel kapcsolatban pedig volt egy házi feladatom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!