Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan dolgozzam ki a kutatás...

Hogyan dolgozzam ki a kutatás eredményeit? Min induljak el?

Figyelt kérdés
Egy kis 30 ezer karakteres szakdogaféleséget kell csinálnom, a témám a tiktok veszélyei a gyerekekre, és csináltam kérdőívet a szülőkkel, 28 kitöltőm lett, de a kérdéseim is mint kiderült elég bénák, nem szenvednék egy új kérdőív készítésével, de van valami ami talán megmenthet, sikerült több szülővel is egy-egy mélyebb beszélgetést folytatnom, amikből több dolog kiderült a hozzáállásukkal kapcsolatban, mint a kérdőíveknél. Ezt felhasználhatom vajon? Ha igen hogyan? Hogyan hivatkozzak ezekre az infókra?

2024. máj. 19. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Elöljáróban annyit mondanék, hogy én teljesen más területen működök, ezért csak általános tanácsokat tudok adni.


Ezekre a kérdéseidre alapvetően a témavezető/konzulens dolga lenne válaszolni, nem tudom őt megkérdezted-e. Ha úgy áll hozzá, hogy "nesze itt a téma aztán majd mutasd a kész dolgozatot", az elég gáz, de ha nem, akkor kérdezz tőle, azért van.


A szakdolgozat (vagy bármilyen más tudományos munka) alapvetően úgy néz ki, hogy van az elején egy bevezetés, ahol kifejted a munkád elméleti hátterét és a téma jelentőségét, utána van egy módszertani rész, ahol leírod, hogy mit csináltál, ezt követi a konkrét eredmények elemzése, majd végül a diszkusszió és a bibliográfia.


Ha menet közben változtatsz a kísérleti vagy felmérési terveiden, az teljesen elfogadható, a módszertani részben nem kell a projekt teljes történetét kifejteni, csak a végső dolgozatban szereplő módszereket kell leírni.


"Hogyan hivatkozzak ezekre az infókra?"

Hivatkozni olyan dolgokra kell, ami nem a saját munkád. Mondjuk ebben a témában hivatkozhatsz például az internetfüggőséget vizsgáló nagyobb tanulmányokra. De ami a saját munkád eredménye, ott nem hivatkozni kell, hanem leírni, hogy az adott eredmény hogyan született, és szerinted mit jelent, milyen következtetéseket lehet belőle levonni. Ez viszont szakterületenként változik, valószínűleg azzal jársz a legjobban, ha megnézed mások korábbi munkáit, lehetőleg ugyanabból az intézményből. Hogy rendezték el a dolgozat elemeit, hogy kötik össze a módszertani részt az eredményekkel, mit emelnek ki a diszkussziójukban, stb.

2024. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!