Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segít légyszi valaki? 1....

Segít légyszi valaki? 1. Az ABC háromszög AB oldalát B-n túl 2AB-vel, BC oldalát C-n túl 2BC-vel AC oldalát A-n túl 2AC-vel meghosszabbítjuk. Így kapjuk a C', A', B' pontokat. Hányszorosa az A'B'C' háromszög területe az ABC háromszög területének?

Figyelt kérdés
2. Egy derékszögű háromszög befogói a és b. A derékszöget harmadoló, az a oldalhoz közelebb eső félegyenesnek a háromszögben lévő szakasza h. Igazolja, hogy: 1/2+(gyök alatt 3/a) = 2/h!

szept. 9. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy olyan megoldásom van, hogy ha húzol a k végpontjából az a-ra egy merőlegest, akkor megjelenik egy 30;60;90 fokos derékszögű háromszög, aminek az oldalait h-tól függően fel tudod írni. Mellette lesz egy másik kicsi derékszögű háromszög is, annak a másik befogóját fel tudod írni (az egyik h/2 hosszú), így pedig a kicsi átfogóját is meg tudod adni Pitagorasz tételével.


Ha ez megvan, akkor nézzük azt a háromszöget, amit eredetileg k levág, ebben fel tudjuk írni a koszinusztételt (ha tanultál olyat):


[link]


A bal oldalon a négyzetre emelés és a gyökvonás kiesik, ezért írtam egyszerűbben.


Azt a megoldást adja, hogy h=4a/gyök(3) - 1. A kérdés már csak az, hogy ez átalakítható-e az állításban megadott alakra.


De szinte biztos, hogy van ennél szebb megoldás is, ami rögtön ezt fogja kiadni, és ami csak geometriai lépésekre hagyatkozik. A semminél azért több ez is. És azt is biztosra veszem, hogy ha van ilyen megoldás, akkor az az első lépés, amit az elején megadtam.

szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1) 19
szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!