Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika feladat, paralelogr...

Matematika feladat, paralelogramma területe 2x2-es mátrix determinánssal?

Figyelt kérdés
Van két oldalhosszam 5,és 7cm, hogy tudok ebből vektort képzeni?
szept. 3. 17:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Bocs, a 18:10-es válaszom még a 18:04-es kommentedre vonatkozik.


> „12.es vagyok, ez belefér?”

Szorgalminak, elgondolkodni rajta, mindenképpen. Ugye amikor a paralelogramma területét tanulod még általánosban, akkor az magasság szorozva a hozzá tartozó alappal, ezt a képletet pedig úgy indokoljátok, hogy átszeletelitek a paralelogrammát egy téglalappá úgy, hogy egy derékszögű háromszöget levágtok az egyik végén, és átrakjátok a másik végére.


A determinánsos területszámolásnál annyi a trükk, hogy nem átszabod egy kisebb téglalappá, hanem kiegészíted egy nagyobbá (most 6×7-essé), és ebből vonod le a téglalappá összeálló két derékszögű háromszög területét (az 1×7-et).

szept. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

> „Hogy lenne 0,0? Ezt nem ertem.”

Úgy akartalak rávezetni, hogy először az oldalakhoz tartozó vektorok helyett csak a paralelogramma 4 csúcsának a koordinátáját kérdezem. Itt az egyik csúcs az origóban van. Mik az origó koordinátái? (De ha megértetted máshogy, akkor ezt már figyelmen kívül hagyhatod egy időre.)

szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ohhhh, na ezt nem magyarazta el a tanar!! Igy valamennyire mar vilagos a dolog.

Az oreg nalunk ilyen feladatikat adt :D erettsegin nem is lattam meg ilyet,nem vagyok faktos,sima kozepszint lesz matekbol

szept. 3. 18:18
 14/17 A kérdező kommentje:
Ahh igen,igy mar ertem,szuper
szept. 3. 18:19
 15/17 anonim ***** válasza:

> „nem vagyok faktos,sima kozepszint lesz matekbol”

Középszinten amennyire én emlékszem semennyire nincsenek mátrixok. Talán emelten se.

Vektorok tudnak lenni, tehát a helyvektorokra meg a vektorok összegére, különbségére, hogy hogyan lehet tetszőleges A-ból tetszőleges B-be mutató vektort felírni,… azért figyelj, meg gyakorold most egy kicsit, ha éppen ezeket veszitek.

szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

En is igy tudom.

Koszi a segitseget.

szept. 3. 18:27
 17/17 anonim ***** válasza:

Áááá… A 18:16-os válaszom, amilyen jól hangzóra sikerült, akkora baromság is.


Inkább ezt az ábrát kell mögé képzelni: [link] proofwiki.org/wiki/Area_of_Parallelogram_from_Determinant


Nem reggel fél hatkor kéne kezdeni a munkában… Vagy legalább nem próbálni okoskodni utána este hatkor…

szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!