ápr. 14. 20:11
2/5 A kérdező kommentje:
hát ezt nem nagyon értem
ápr. 14. 20:40
3/5 anonim válasza:
Az #1 egyébként jót írt (bár a C-re nem jött ki az egyik koordináta, szerintem csak elszámolta), de lehet egyszerűbben is; tudjuk, hogy az átlók metszéspontja felezi az átlókat, tehát a felezőpont képletét tudjuk használni.
Általában a B és a D csúcsok egy átlón vannak. Legyen D(d1;d2), ekkor a felezőpont képletét használva:
(9+d1)/2 = 5, ennek megoldása d1=1.
(3+c2)/2 = 5, ennek megoldása d2=7.
Tehát a D pont koordinátái: (1;7).
A C pontot próbáld meg ez alapján kiszámolni.
Az első a helyvektorokból indult ki, ha jól gondolom.
4/5 anonim válasza:
A felezőpont képletének ismerete nélkül is belátható, hogy mivel az M pont felezi az AC átlót, ezért az AM vektor megegyezik az MC vektorral, így az AM vektort az M pontból felmérve megkapjuk a C pontot: C = M + AM. Hasonlóan a BD átlóra: D = M + BM.
5/5 anonim válasza:
#4, igen, de feltételezem, hogy a tanár pont, hogy a felezőpont képletét akarta gyakoroltatni, ekkor viszont ildomosabb azzal számolni.