Paralelogramma: a oldal: 12cm
b: 8cm alfa szög: 60°
Kérdéses adatok:
Az „a” oldalhoz tartozó magasság
A „b” oldalhoz tartozó magasság
Kerület
Terület
Előre is köszönöm a válaszokat
2024. febr. 19. 19:21
1/3 anonim válasza:
ma=4*sqrt(3) (félszabályos háromszög)
a*ma=b*mb => mb=a*ma/b
k=2a+2b
t=a*ma
3/3 anonim válasza:
Rajzold le először is magad elé, úgy könnyebb.
Ha megrajzolod a magasságát a D csúcsba, akkor egy fél szabályos háromszöget kapsz. Tehát minden oldala egyenlő, ami b. Vagyis az a oldalnak az a része, ami a Pitagorasz tételhez kell b/2. Gondolom azt azért tudod.
Ebből így kitudod számolni a Területet (a szorozva ma-val)
Ami adja az mb-t. b szorozva mb-vel egyenlő Terület.
A Kerület pedig csak az oldalak összeadva.