Pitagorasz tétellel kéne megadni a paralelogramma többi adatát?


Paralelogramma: a oldal: 12cm

b: 8cm alfa szög: 60°

Kérdéses adatok:

Az „a” oldalhoz tartozó magasság

A „b” oldalhoz tartozó magasság

Kerület

Terület

Előre is köszönöm a válaszokat



2024. febr. 19. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ma=4*sqrt(3) (félszabályos háromszög)


a*ma=b*mb => mb=a*ma/b


k=2a+2b


t=a*ma

2024. febr. 19. 19:27
 2/3 anonim ***** válasza:
Kerület: 2x12+2x8=24+16=40 cm
2024. febr. 19. 19:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Rajzold le először is magad elé, úgy könnyebb.


Ha megrajzolod a magasságát a D csúcsba, akkor egy fél szabályos háromszöget kapsz. Tehát minden oldala egyenlő, ami b. Vagyis az a oldalnak az a része, ami a Pitagorasz tételhez kell b/2. Gondolom azt azért tudod.


Ebből így kitudod számolni a Területet (a szorozva ma-val)

Ami adja az mb-t. b szorozva mb-vel egyenlő Terület.

A Kerület pedig csak az oldalak összeadva.

2024. febr. 19. 19:34