Itt én tudom rosszul a feladat levezetését?


A link a feladatról:

[link]


Az én megoldasom:


Mivel az első haromszogre, egy hasonló haromszoget szerkesztunk, melynek hasonlosagi aranya 1/2, ezért a teruletuk aranya 1/4.


Tehát a1 jelentse az első háromszög területet.

Ekkor a2=a1*1/4

an=a1*1/4^(n-1)


Tehát a végtelenbe vett haromszogek területének összege : a1+a2+….+an

Ugye így kapni fogunk egy mértani sort melynek kvóciense 1/4.


Tehát a végtelenbe vett haromszogek területe:

a1*(q^n-1)/(q-1).


Ugye az első háromszög területe tg30°/2≈0,28.


Ugye 1/4^n ha n tart végtelenbe akkor 0.


Így a végtelenbe vett haromszogek területe 0,28*(-1/-0,75)≈0,373.


De a megoldokulcsban ez szerepel:

[link]


2024. aug. 21. 23:19
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat a háromszög területe ≈0,29

Így a végeredmény ≈0,387

2024. aug. 21. 23:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem 1/2 a hasonlóság aránya, hanem 1/√3, a területeké pedig így 1/3, mert A1C0=1, ebből A1C1=√3.

Az első háromszög területe pedig 1/4.

0,25*(1+1/3+1/3²+...)= 0,25*1/(1-1/3)=0,375

Na tegyél igazságot!

2024. aug. 21. 23:48
 3/4 A kérdező kommentje:

De miért 1/√3 a hasonlóság aranya?

A háromszög atfogojara szerkesztunk hasonló haromszoget.

Es A2 az A1C1 felezopontja.

Azaz A2C1=1/2

Nem?

2024. aug. 21. 23:57
 4/4 A kérdező kommentje:

Jaaaaah bocsanaaat elnéztem.

Az átfogó hossza nem 1, és én az szerint számoltam hogy 1.

Elnézést.

2024. aug. 22. 00:01