2022. márc. 18. 18:49
1/4 anonim válasza:
a fiúk száma X, a lányoké pedig 30-X.
Innen már ki tudod számolni?
2/4 A kérdező kommentje:
-ha saját magával senki nem koccint, akkor fiú x-1, lány 30-x-1 emberrel koccint:
[x(x-1)+(30-x)(30-x-1)]
-egy koccintáshoz két ember kell, akkor /2=211
[x(x-1)+(30-x)(30-x-1)]/2=211
Így jó?
2022. márc. 18. 19:38
3/4 krwkco válasza:
Egyenlet nélkül:
Ha mindenki mindenkivel koccintana, akkor 30*29/2=435 koccintás lenne. A fiú-lány koccintások száma 435-211=224.
A törzstényzős felbontása: 224=2*2*2*2*2*7=16*14=224. A másik 30 alatti párosítás (8 és 28) összege nem 30.
Ellenőrzés 16*15/2+14*13/2=120+91=211.
16 fiú és 14 lány, vagy fordítva.
4/4 krwkco válasza:
"Így jó?"
Teljesen jó. Másodfokú egyenlet. 2 megoldása lesz, aszerint hogy x a fiúk vagy a lányok száma.