Epiphany kérdése:

Kérem aki tud, segítsen a feladat levezetésében, megoldásában. Egy osztály létszáma 30 fő. Az osztályban minden lány minden lánnyal és minden fiú minden fiúval koccint, így 211 koccintás történt. Hány fiú és lány van az osztályban?


2022. márc. 18. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a fiúk száma X, a lányoké pedig 30-X.


Innen már ki tudod számolni?

2022. márc. 18. 19:04
 2/4 A kérdező kommentje:

-ha saját magával senki nem koccint, akkor fiú x-1, lány 30-x-1 emberrel koccint:

[x(x-1)+(30-x)(30-x-1)]

-egy koccintáshoz két ember kell, akkor /2=211

[x(x-1)+(30-x)(30-x-1)]/2=211

Így jó?

2022. márc. 18. 19:38
 3/4 krwkco ***** válasza:
100%

Egyenlet nélkül:

Ha mindenki mindenkivel koccintana, akkor 30*29/2=435 koccintás lenne. A fiú-lány koccintások száma 435-211=224.

A törzstényzős felbontása: 224=2*2*2*2*2*7=16*14=224. A másik 30 alatti párosítás (8 és 28) összege nem 30.

Ellenőrzés 16*15/2+14*13/2=120+91=211.

16 fiú és 14 lány, vagy fordítva.

2022. márc. 18. 20:59
 4/4 krwkco ***** válasza:

"Így jó?"

Teljesen jó. Másodfokú egyenlet. 2 megoldása lesz, aszerint hogy x a fiúk vagy a lányok száma.

2022. márc. 19. 02:56