Ha egy gyökös kifejezést kell lederiválni, arra van szabály? Vagy annak mi lesz a deriváltja? Pl.8* 3-adik gyök alatt x. Ezt, hogy deriválom?

2010. nov. 1. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

a gyökvonás lényegében hatványozás, csak tört kitevővel: 3adik gyök alatt az x = x^(1/3).


Ugyanaz a szabály érvényes rá, mint a hatványozásnál, (x^1/3)'=1/3 * x^(1/3-1).

2010. nov. 1. 12:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:)
2010. nov. 1. 12:59