A segítséget előre is köszi!2010. okt. 31. 23:19
1/4 anonim válasza:
2n-1
n+3
behelyettesítve végtelent, melyik a nagyobb?
emeld ki az n-t
2-1/n
illetve
1+3/n
látod, hogy az n-esek értéke 0hoz közelít
tehát az első nagyobb
az 1/2-ed függvény az meg a gyökfüggvény, egyre nagyobb lesz...
tehát
az első az nagyságrendekkel nagyobb mint a másik
és attól hogy kivonod belőle a végtelent az még a végtelenbe fog tartani
2/4 anonim válasza:
(2n-1)^(1/2) a végtelenbe tart, (n+3)^(1/2) is a végtelenbe tart, de (2n-1)^(1/2) gyorsabban. n=4-nél pont egyenlők, n=5-től már az első nagyobb. Tehát egyre nagyobb lesz a különbségük, ami így a végtelenbe tart.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2010. okt. 31. 23:40
4/4 anonim válasza:
Szerintem szorozd be a konjugáltjával, az előzőek közül egyik sem volt precíz válasz. Nem biztos, hogy ezeket elfogadják.