#téremelek távolsága
2024. júl. 8. 10:53
1/5 anonim válasza:
√2·a=√10 ez a lapátló amiből √2-vel való osztás után a=√5
testátló=√3·a=√3·√5=√15 egység
2/5 anonim válasza:
Hogy értsd is;
Tétel: az x oldalú kocka lapátlója x*√2, testátlója x*√3 hosszúságú.
A tétel első feléből ki tudod számolni a kocka élhosszát, a második feléből a testátlót.
3/5 krwkco válasza:
"Hogy értsd is;"
A kocka testátlója egy olyan derékszögű háromszög átfogója, ahol az egyik befogó egy kockaél, a másik egy lapátló.
(A testátló képletét nem kötelező tudni. De a Pitagorasz-tételt igen.)
4/5 anonim válasza:
A Pitagorasz-tételt sem kötelező tudni, de mindegy...
5/5 anonim válasza:
A Pitagorasz-tétel annyira alaptudás, hogy nélküle nem tudnak továbbmenni az anyagban. Tehát igen, kell tudni.