Egy kocka lapátlójának hossza sqrt10 egység. Mekkora a kocka testátlójának hossza?


#téremelek távolsága
2024. júl. 8. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

√2·a=√10 ez a lapátló amiből √2-vel való osztás után a=√5


testátló=√3·a=√3·√5=√15 egység

2024. júl. 8. 11:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy értsd is;


Tétel: az x oldalú kocka lapátlója x*√2, testátlója x*√3 hosszúságú.


A tétel első feléből ki tudod számolni a kocka élhosszát, a második feléből a testátlót.

2024. júl. 8. 15:29
 3/5 krwkco ***** válasza:

"Hogy értsd is;"

A kocka testátlója egy olyan derékszögű háromszög átfogója, ahol az egyik befogó egy kockaél, a másik egy lapátló.

(A testátló képletét nem kötelező tudni. De a Pitagorasz-tételt igen.)

2024. júl. 8. 22:48
 4/5 anonim ***** válasza:
A Pitagorasz-tételt sem kötelező tudni, de mindegy...
2024. júl. 8. 22:53
 5/5 anonim ***** válasza:
A Pitagorasz-tétel annyira alaptudás, hogy nélküle nem tudnak továbbmenni az anyagban. Tehát igen, kell tudni.
júl. 13. 20:12