2. osztályos matek feladat. Mi lehet a megoldás?


Egy matek verseny lapján az alábbi feladat volt.

3 gyerek makkot gyűjtött, összesen 26-ot.Anna és Béla 19-et, míg Zoli és Béla 10-et összesen.Béla hány makkot gyűjtött.


Azért tettem fel itt a kérdést, mert vagy elírták, vagy valamilyen adat hiányzik és nem tudom megoldani :O


2010. okt. 29. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiányzik semmilyen adat...

A+B=19

B+Z=10

A+B+Z=26

Zoli 7-et gyűjtött, Anna 16-ot, Béla 3-at.

2010. okt. 29. 19:14
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiányzik adat.


jelöljük az emberkéket a nevek kezdőbetűjével

3-an együtt 26 makkot gyűjtöttek.

A+B+Z=26

Anna és Béla 19-et

A+B=19

Zoli és béla 10-et

Z+B=10


Az A+B helyére beírhatom az első képletben a 19-et, mert ugye A+B=19

19+Z=26

kivonok 19-et minden oldalból

Z=7


Z+B=10

szóval

7+B=10


kivonok 7-et mindkét oldalból

B=3


A+B=19

A+3=19

A=16


és behelyettesítve

A+B+Z=26


16+3+7=26

16 meg három az 19, meg hét az 26.

2010. okt. 29. 19:17
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Én 12.es vagyok de most így hirtelen nem tudtam megcsinálni... szuper.
2010. okt. 29. 19:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon jó.
2010. okt. 29. 19:26
 5/11 anonim ***** válasza:

19:23

Az úgy elég gáz.

2010. okt. 29. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom, Te a 2. os kislány anyukája vagy....
2010. okt. 29. 19:34
 7/11 anonim válasza:
0%

basszus ez nehogy már 2.-os feladat legyen. XD


mi most veszünk ilyeneket 8.-ba. XD


13/L

2010. okt. 29. 19:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Tényleg 2.osztályos feladat, ma néztem a feladatlapot.Mellesleg nem az anyukája vagyok.
2010. okt. 29. 21:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem simán másodikos feladat


19+10-26


ennyit kell kiszámolni az eredményért

2010. okt. 29. 21:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Én nem értem, amit ideírtál. Nincs értelme. Vagy valamit elütöttél. Egy szöveges példát, ha már egyenletbe le van írva, akkor könnyű megoldani. Csak számolni kell. De előtte gondolkodni.

2010. okt. 30. 18:15
1 2