fejezd ki a következö arányokat egész szám arányaként:
A,háromnegyed aránylik kétötödhöz
B,öthatod aránylik öthetedhez
C,egyharmad aránylik négy ötödhöz
D,öthatod aránylik tiztizenegyedhez
2010. okt. 28. 07:36
1/1 anonim válasza:
A számlálókat szorozzuk a közös nevezővel.
Pl: 3/4:2/5=60/4:40/5=15:8 itt a közös nevező a 20.
A többinél: 42,15,66