Valaki, jó kémiás, segítene?


3 órája vesződöm ezekkel a kémiafeladatokkal. Nem vagyok jó kémiából, kérem aki ért ehhez, segítsen! Nagyon Köszönöm!


Feladatok:


1,Mennyi vizet öntsünk 160g teához, hogy összetétele az eredeti 15 tömeg%-ról 6 tömeg%-ra változzon?


2,A 10 tömeg%-os ételecet 1,0126 g/cm3 sűrűségű. Hány gramm ecetet tartalmaz 0,5 dm3 térfogatú mennyisége?


3,Összeöntöttünk 500g 6 tömeg%-os és 400 cm3 1,062 g/cm3 sűrűségű, 4 tömeg%-os rézgálicoldatot. Hány tömeg%-os az új oldat?


4,Mekkora annak a 20 tömeg%-os konyhasóoldatnak a sűrűsége, amelynek anyagmennyiség-koncentrációja 2 mol/dm3?


5,Összeöntöttünk 200g 10 tömeg%-os és 300g 8 tömeg%-os konyhasóoldatot.

a, Hány tömeg%-os lesz az új oldat?

b, Hány mol konyhasót tartalmaz az új oldat?


2011. nov. 13. 13:38
 1/6 NoodIy ***** válasza:
100%

Oldat tömeg * 0,15 = oldott anyag

Oldott anyag/ 0,06 = híg oldat tömege.

(egyszerű matek, százalékszámítás)


2. 0,5 dm3-t átváltod cm3-ba, beszorzod vele a sűrűséget, majd veszed az eredmény 10 %-kát.


3. Itt kombinálod a előző két feladatot.


4. Itt vegyél mondjuk 1 dm3 oldatot, ebbe van 2 mol NaCl, a 2 molt szorzod a NaCl moláris tömegével, megkapod az oldott anyagot, ha ezt elosztod 0,2vel megkapod az oldat tömegét. ezt kell osztani a kiindulási 1000cm3 oldattal. megkaptad a sűrűséget


5. Eddeigiek alapján gondolkodj el rajta. Ha magadtól rájössz az a tuti :) (a, 8,8 %) (b,0,75)

2011. nov. 13. 14:06
 2/6 anonim ***** válasza:

1.

15%m/m%: 100g oldatban van 15g oldott anyag.

15m/m%=(x/160g)*100

x=24g (víz:146g)

Majd:

6m/m%=(24g/yg)*100

y=400g (víz:376g)

azaz 230g vizet kell önteni.


2.

10m/m%: 100g oldatban 10g oldott anyag.

1,0126g/cm^3=10g/V

V=9,8755cm^3 => 0,0098755dm^3

0,0098755dm^3 tartalmaz 10g-ot

0,5dm^3 tartalmaz yg-ot

y=50,63g-ot

2011. nov. 13. 14:16
 3/6 NoodIy ***** válasza:
100%
Nem megcsinálni kéne helyette, hanem segíteni...De ügyes vagy nagyon...
2011. nov. 13. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak:

Igen igazad van azért csináltam meg az első kettőt, hogy a többit maga már meg tudja csinálni. Ha azt a kettőt érti akkor menni fog a kövi 3 is. Nem rosszat akartam. :/

2011. nov. 13. 14:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépem mindkettőtöknek, hogy időt szántatok rám, és segítettetek! :)
2011. nov. 13. 14:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Bár a 3-ast még mindig nem sikerül :(
2011. nov. 13. 15:48