2009. febr. 16. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

felbontod zárójelet

6x+3-3x+4 = x-4 -x-1

3x+7 = -5 / -7

3x = -12 / osztav 3mal

x = -4

2009. febr. 16. 16:09
 2/8 anonim válasza:
45%
fel lehet így bontani a zárójelet...?
2009. febr. 16. 16:33
 3/8 anonim ***** válasza:

így fel, csak zárójel előtti előjelekre kell figyelni ( összevetvezárójelen belülivel

ha egyforma akkor + lesz a szám előtt

ha nem akkor -

2009. febr. 16. 16:36
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

(6x+3)-(3x-4)=(x-4)-(x+1)

6x+3-3x+4 = x-4-x-1

3x+7 = -5 /-7

3x = -12 /:3

x=-4

2009. febr. 16. 16:37
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

16:37-es vagyok

simán feldudod igy bontani itt a szabály róla:

Ha a zárójel előtt mínusz áll,akkor a zárójel elhagyása után az összes előjelet az ellenkezőjére kell cserélnünk.

pl: -(a+b)=-a-b

-(a-b)=-a+b

Remélem érthetően letudtam irni :)

2009. febr. 16. 16:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak, hogy kicsit jobban megértsék, ez nem "szabály", hogy a zárójel előtti mínusz az fordítja a zárójelben az előjelet, hanem egy egyszerű szorzás. A zárójel előtti mínusz jel az -1-gyel való szorzásként is értelmezhető.


Vagyis -1*(3x-4)= -3x+4.


Ezt nagyon érdemes jól megtanulni, és a kérdezőnek is ajánlom, hogy üljön neki az ilyen jellegű feladatoknak, mert ez nem egy észbontóan nehéz példa volt. Ha itt elvérzik, az elkövetkező jópár évben nyögvenyelni fogja a matematikát!

2009. febr. 16. 17:03
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

16:37-es és "szabály" iroja vagyok

tudom hogy az amit leirtam nem "szabály" csak jobb szavat nem találtam rá :)

amúgy az utolsó válaszolóval teljes mértékben egyet értek.ez az egyik legegyszerübb egyenlet fajta.úgy hogy azt üzenem a kérdés irojának hogy tényleg üljön fölé és gyakoroljon,gyakoroljon,gyakoroljon. :)

2009. febr. 16. 19:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
2009. febr. 17. 09:53