7. osztályos fizika házi feladat ("Számítsd ki! "). Nem értem?


Az alábbi házi feladatot kell megcsinálnunk holnapra fizikából:

"Mennyi idő alatt futja végig az 500 méteres utat egy gepárd, ha 70 km/h az átlagsebessége?"


2010. okt. 27. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor vegyük végig a feladatot:) Válaszolgass rájuk, és menni fog!

Milyen adatok vannak meg? Mindegyik SI alapegységben van megadva? Egyeznek a mértékegységek?

Milyen adat hiányzik? (=melyiket keressük?)

Tudunk bármilyen összefüggést (képletet) ami tartalmazza az adatokat? Akkor is jó a képlet, ha mondjuk neked x és y az adott adat, z-t keresed és az összefüggés x=y/z !

Na?:) Próbálkozz, sok sikert!

2010. okt. 27. 15:46
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nagyon kedves vagy, hogy rávezettél a megoldásra, mert "csak" elkezdeni volt néhéz! Mégegyszer nagyon köszönöm!
2010. okt. 27. 15:51
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval, így írtam le:


v = 700 km/h

s = 500 m = 0,5 km

____________________________________________________________


t = ?

t = s/v = 500 m/70 km/s = 0,5 km/70 km/s = 0,01/s


Tehát eddig tudtam megcsinálni, de nem jövök rá, hogy hogy jön ki az eredmény? Az lenne a kérdésem (nem az, hogy írjátok meg az eredményt), hogy EDDIG jól számoltam?

2010. okt. 27. 17:20
 4/6 anonim ***** válasza:
a km/h-ból, hogy lett másodperc a végén???
2010. okt. 27. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban nincs olyan, hogy km/s, csak m/s és km/h, igazából mind a kettő megfelelő. Én a km/h-t használnám, de csak azért, mert a métert könnyebb km-be váltani mint a km/h-t m/s-ba:D

Első vagyok amúgy, örülök, hogy az elv átjött:)

2010. okt. 27. 22:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy jött ez ki neked amúgy.

0,5/70=0,0071 h (mert km/h van, tehát az idő egysége óra), ami kb 25mp

De következtetéssel is könnyen ki tudod számolni

Ha 70km/h-s sebességgel halad, az azt jelenti, hogy egy óra alatt 70 km-t tesz meg

Tehát ha 70km - 1h, akkor 1km - 1/70 h, mert az út hetvened részéhez az idő hetvened része kell

De mivel a megadott út az 500m, ami csak fele az 1km-nek, ezért az 1/70h-t el kell osztani 2-vel; 1/140 h

Ez ugyanúgy 0,0071 óra, ami kb 25 mp, de sokkal szebb tizedes törtben.

2010. nov. 14. 01:01