Mit rontottam el? :S (fizika 9. ) holnap doga

Egy busz menetideje két megálló között 60s, induláskor 10s alatt gyorsul 20m/s-ra , ezzel a sebességgel 30s ig halad majd egyenletesen lassulva megáll. mekkora a két megálló távolsága? tehát akkor s1=a/2.t(2.on)=100m s2=v.t=20.30=600m s3=v0.t+a/2.t(2.on)=380m összesen 1080m viszont a megoldás a könyv szerint 900m lenne
2010. okt. 25. 22:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Az s1, s2 ok, csak az s3 szakasz számítása nem jó.

Ennek az adatai:

Mivel az össz idő

tö = 60 s

az első szakaszé

t1 = 10 s

a másodiké

t2 = 20 s


így a harmadiké

t3 = 60 - 40 = 20 s

v0 = 20 m/2

v3 = 0 (megáll a busz)

A lassulás

a3 = (v3 - v0)/t3 = -20/20

a3 = -1 m/s²


Az út

s3 = v0*t + (a/2)*t² - itt tévedtél, mert pozitív gyorsulással számoltál

s3 = 20*20 - 400/2 = 400 - 200

s3 = 200 m

========

Sö = s1 + s2 + s3 = 100 + 600 + 200

Sö = 900 m

========


DeeDee

***********

2010. okt. 25. 23:17