Egy busz menetideje két megálló között 60s, induláskor 10s alatt gyorsul 20m/s-ra , ezzel a sebességgel 30s ig halad majd egyenletesen lassulva megáll. mekkora a két megálló távolsága? tehát akkor s1=a/2.t(2.on)=100m s2=v.t=20.30=600m s3=v0.t+a/2.t(2.on)=380m összesen 1080m viszont a megoldás a könyv szerint 900m lenne2010. okt. 25. 22:11
1/1 anonim válasza:
Az s1, s2 ok, csak az s3 szakasz számítása nem jó.
Ennek az adatai:
Mivel az össz idő
tö = 60 s
az első szakaszé
t1 = 10 s
a másodiké
t2 = 20 s
így a harmadiké
t3 = 60 - 40 = 20 s
v0 = 20 m/2
v3 = 0 (megáll a busz)
A lassulás
a3 = (v3 - v0)/t3 = -20/20
a3 = -1 m/s²
Az út
s3 = v0*t + (a/2)*t² - itt tévedtél, mert pozitív gyorsulással számoltál
s3 = 20*20 - 400/2 = 400 - 200
s3 = 200 m
========
Sö = s1 + s2 + s3 = 100 + 600 + 200
Sö = 900 m
========
DeeDee
***********