2010. okt. 24. 19:16
1/2 anonim válasza:
Tangensfüggvénnyel hogy állsz? Az jó hozzá! 2* is kell számolni. /tg=szöggel szemközti befogó/szög melletti befogó/. A 2 szemközti /fel és lefele/ befogó összege a válasz!
Számolj: tg23,1666=h1/35m, tg7,5=h2/35m innen h1 h2 kifejezhető, aztán összeadandó. Ennyi.. /63-ban érettségiztem/
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget most sikerül asszem.
2010. okt. 24. 20:18