Illeszkedik-e a 3x-7y = -31 egyenletű egyenesre a P(-8;-1) pont?2010. okt. 24. 19:05
1/3 bumbi02 válasza:
ezeket ugy kell megnézned, hogy a ) P pontnál az x ugye a -8 az y pedig a -1.. be kell helyettesiteni, hogyha az egyenlet helyes akkor illeszkedik, ha nem akkor nem illeszkedik..
3x-7y=-31
3*-8-7*-1=-31
-31=-31
tehát illeszkedik.
2/3 anonim válasza:
úgy van ahogy az első válaszoló írta, csak elszámolta, mert negatív szorozva negatívval az pozitív lesz, tehát a megoldás nem -31, hanem -24+7=-17 --> nem illeszkedik