Válaszokat előre is köszönöm.2024. febr. 4. 14:34
1/4 anonim válasza:
5 gramm vizet kell hozzáönteni a savhoz.
2/4 steven95 válasza:
25g 90%-a 22,5g, ennyi sav van benne. De most ez a tömeg legyen a teljes oldat 75%-a. 22,5= 0,75*x. x a kívánt oldat tömege, ez csak a hozzáöntött víz tömegével lett több az eredetinél. x - 25g = a hozzáadni kívánt víz tömege
3/4 anonim válasza:
Ez a feladat akkor oldható meg egyszerűen, ha feltételezzük, hogy az oldat sűrűsége azonos a víz sűrűségével.
25 x 90= X x 75 egyenletet kell megoldani, az eredmény 30 g 75%-os sav oldat. Vagyis 30-25= 5 g vizet kell hozzáönteni.
4/4 anonim válasza:
Van egy olyan jó kis egyenlet, amivel könnyen lehet tömegszázalékot számolni. A következőképpen szól:
Tömegszázalék = oldott anyag tömege / oldat tömege
Vagyis, ha x-szel jelöljük a hozzáadandó víz tömegét, akkor:
0,75 = 25*0,9 / 25 + x
Ahol:
-0,75: Az elérni kívánt százalék
-(25*0,9): Az oldatban lévő sósav tömege
-(25 + x): Az oldat tömege, ahol az x a hozzáadandó víz mennyisége.