Hogy tudom másodfokú egyenlettel megoldani? Egy tört nevezője 4-el nagyobb a számlálójánál. Ha a számlálót 3-mal csökkentjük és a nevezőt ugyanennyivel növeljük, a tört értéke felére csökken. Melyik ez a tört?


2024. jan. 27. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1)

Számláló: x

Nevező: x+4

Tört: x/(x+4)


2)

Számláló: x-3

Nevező: x+7

Tört: (x-3)/(x+7)


2(x-3)/(x+7)=x/(x+4)


2(x-3)*(x+4)=x*(x+7)


....

2024. jan. 27. 12:49