Az abcd négyjegyű term.sz.-ra teljesül a cd=6ab feltétel (cd és ab kétjegyű számok), igazoljuk,h.ezen számok oszthatóak 53-mal, összegük pedig nem négyzetszám.Hogyan?

2024. jan. 23. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
1060, 1590, 1272, 1484, 1166, 1696, 1378
2024. jan. 23. 20:55
 2/2 anonim ***** válasza:

10c+d=6(10a+b)

1000a+100b+10c+d=100(10a+b)+6(10a+b)=106(10a+b)

Innen látszik, hogy minden ilyen szám osztható 106-tal is, nem csak 53-mal.

2024. jan. 24. 15:03