Egy elektromos vízmelegítő fűtőszálának teljesítménye 1000 W. Mennyi idő alatt melegíti fel az 5 kg tömegű, 20 0C hőmérsékletű vizet 80 0C-ra, ha feltételezzük, hogy a teljes elektromos energia a víz belsőenergiáját növeli?

2023. okt. 18. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
1260 másodperc 4,2 kJ/kg*K fajhõvel számolva.
2023. okt. 18. 17:40
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2023. okt. 18. 17:42
 3/4 A kérdező kommentje:
A Q=c*m*T képletet használtad? Ezzel a hőmennyiség jön ki 1260kJ-ra. De ebből hogy lesz másodperc. Elnézést, de nem értem.Köszönöm
2023. okt. 18. 20:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosan. Ezzel magkapom az energiát kJ-ban, a watt pedig a másodpercenként leadott energia, J/s. 1000W = 1000J/s = 1kJ/s.


Ugye, ha a kJ-t osztod kJ/s-mal, akkor s-ot kapsz.

2023. okt. 18. 21:37