2023. okt. 18. 17:01
1/4 anonim válasza:
1260 másodperc 4,2 kJ/kg*K fajhõvel számolva.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2023. okt. 18. 17:42
3/4 A kérdező kommentje:
A Q=c*m*T képletet használtad? Ezzel a hőmennyiség jön ki 1260kJ-ra. De ebből hogy lesz másodperc. Elnézést, de nem értem.Köszönöm
2023. okt. 18. 20:32
4/4 anonim válasza:
Pontosan. Ezzel magkapom az energiát kJ-ban, a watt pedig a másodpercenként leadott energia, J/s. 1000W = 1000J/s = 1kJ/s.
Ugye, ha a kJ-t osztod kJ/s-mal, akkor s-ot kapsz.