2011. dec. 11. 19:40
1/3 bongolo válasza:
A víz fajlagos hőkapacitása:
c = 4.18 kJ/kg°C
m = 80 kg
A végzett munka 100% hatásfok esetén:
W = 5 kWh = 5·3600 kJ = 18000 kJ
W = c·m·ΔT
ΔT = 18000/80/4.18 = 53.83 °C
Ha a kérdés az, hogy "hány Celsius fokra", akkor tudni kellene azt is, hogy mekkora a kiinduló hőmérséklet. Ha mondjuk 20°C, akkor 73.83°C lesz a végső hőmérséklet, de persze nem volt megadva, hogy 20°C...
b) 80% hatásfok:
W = 0.8 · 18000 kJ
A folytatás ugyanaz, számold ki.
2/3 bongolo válasza:
Ja, nem 80, hanem 85%, de úgyse számoltam ki :)
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Sokat segített.
2011. dec. 12. 18:10