2024. jan. 17. 19:02
1/8 anonim válasza:
a1 = a
a2 = 1 - a
a3 = 2 - 1 = 1
a4 = 3 - 2 = 1
a5 = 4 - 3 = 1
...
3/8 anonim válasza:
Na ez a baj a Csillákkal. Csak a baj van velük. xd
4/8 anonim válasza:
Magyar tanár vagyok, a megfogalmazással van baj. A számok számából vonja ki az eddig leírt számok összegét (az összeset vagy az előzőt?)? Van a számoknak száma? Ez figura etymologicának jó, matekpéldának nem. Kérdezzétek meg a tanárt, hogy mire gondolt a költő.
5/8 anonim válasza:
Magyartanárként miért válaszolsz matematikai kérdésekre?
Ezzel a problémával semmi baj nincs.
6/8 anonim válasza:
5, Mert a szöveges rész az én szakterületem, a megfogalmazása nem egyértelmű és nem is helyes, jeleztem, hogy a feladat megoldása így nem lehetséges. Te is gondold át fiacskám, hogy hogyan fogalmazol, mert a kötözködés nagyon megy, az egyértelmű kommunikáció kevésbé. "Ezzel a problémával nincsen semmi baj." Na, gondolkozz el ezen! Ha pedig tényleg úgy gondolod, hogy a feladat egyértelműen megoldható, akkor írd le a megoldást!
7/8 anonim válasza:
#6
#1-ben le van írva a megoldás.