Ádám pizzát, Bea gyrost és Csilla hamburgert vett. A gyros és a pizza 2120 Ft együtt, a hamburger és a pizza 1730 Ft, a hamburger és a gyros 1350Ft. Hány forinttal fizetett többet Ádám Beánál?2015. dec. 15. 15:33
1/2 Pelenkásfiú válasza:
Ezeket fel tudod írni a szövegből:
G + P = 2120 Ft
H + P = 1730 Ft
H + G = 1350 Ft
Utána az első két egyenletből fejezd ki azt a két változót, amik a harmadik egyenletben vannak:
G + P = 2120 Ft --> G = 2120 - P
H + P = 1730 Ft --> H = 1730 - P
Most helyettesítsük be ezeket a 3. egyenletbe:
2120 - P + 1730 - P = 1350 Ft
Ezt oldd meg, és megvan a P ára.
Utána ezt visszahelyettesítve az előző egyenletekbe (a nyilak után) megvan a többi is.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, így már értem!:)
2015. dec. 15. 16:16