Ádám Bea és Csilla együtt ebédeltek, mennyivel fizetett többet Ádám Beánál? Többi lent!

Ádám pizzát, Bea gyrost és Csilla hamburgert vett. A gyros és a pizza 2120 Ft együtt, a hamburger és a pizza 1730 Ft, a hamburger és a gyros 1350Ft. Hány forinttal fizetett többet Ádám Beánál?

2015. dec. 15. 15:33
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ezeket fel tudod írni a szövegből:

G + P = 2120 Ft

H + P = 1730 Ft

H + G = 1350 Ft


Utána az első két egyenletből fejezd ki azt a két változót, amik a harmadik egyenletben vannak:


G + P = 2120 Ft --> G = 2120 - P

H + P = 1730 Ft --> H = 1730 - P


Most helyettesítsük be ezeket a 3. egyenletbe:

2120 - P + 1730 - P = 1350 Ft


Ezt oldd meg, és megvan a P ára.

Utána ezt visszahelyettesítve az előző egyenletekbe (a nyilak után) megvan a többi is.

2015. dec. 15. 15:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, így már értem!:)
2015. dec. 15. 16:16