Derékszögű háromszögnél ha meg van adva az átfogó és az a melletti szög, akkor hogyan kell kiszámolni a másik két oldalt?


jan. 9. 20:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Legyen az a szög alfa amit megadtak, legyen mondjuk 50 fok. A derékszög ugye 90. A háromszögben a belső szögek összege 180. 180-90-50=40


Átfogó mondjuk legyen tíz cm és akkor

sin50=a/10, ahol a az 50 fokos szöggel szemközti befogó.


Másik befogó pedig sin40=b/10, ahol b a 40 fokos szöggel szemközti befogó.


Ezeket az egyenleteket pedig átrendezve már simán meg lehet oldani 😇

jan. 9. 20:52