2021. nov. 16. 16:25
3/3 anonim válasza:
Lehet, hogy még nem tanultak szögfüggvényeket.
Itt a trükk az, hogy ha veszel még egy ugyanilyen derékszögű háromszöget, és a 30°-os szögeiknél összeilleszted őket, akkor a két háromszög egy szabályos háromszöget fog kiadni, aminek most minden oldala 4 méter hosszú. Innen már látható, hogy a derékszögű háromszögben a 30°-os szöggel szemközti befogó 2 méter hosszú lesz, a harmadik oldal pedig Pitagorasz tételével kiszámolható;
2^2 + b^2 = 4^2, vagyis
4 + b^2 = 16, kivonunk 4-et
b^2 = 12, gyökvonás után
b = gyök(12) adódik, tehát a harmadik oldal hossza gyök(12) méter, ami igény szerint kerekíthető (például 3,46410 méterre).