2021. jan. 20. 20:55
1/2 anonim válasza:
Mivel a derékszögű háromszögben egy szög szinusza egyenlő a vele szemközti befogó és az átfogó hányadosával:
sin 30° = 14/c egyenletet (ez amúgy egy nevezetes szögfüggvény, sin 30° = 0,5) megoldod c-re, ez lesz az átfogója.
Majd a szög melletti befogót vagy a 30°-os szög koszinuszával, vagy a tangensével számolod ki. Szerintem célszerűbb tangenssel, mert ahhoz a két befogó kell, tehát:
tg 30° = 14/b egyenletet megoldod, és meglesz a másik befogó is. :)
2/2 anonim válasza:
A derékszögű háromszög "félszabályos" háromszög, így:
az átfogó: 14*2=28,
a másik befogó: 14*sqrt(3).