A derékszögű háromszög egyik hegyesszöge 30fok. a vele szemközti befogó 14 cm. Mekkorák a derékszögű háromszög oldalai?

2021. jan. 20. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel a derékszögű háromszögben egy szög szinusza egyenlő a vele szemközti befogó és az átfogó hányadosával:

sin 30° = 14/c egyenletet (ez amúgy egy nevezetes szögfüggvény, sin 30° = 0,5) megoldod c-re, ez lesz az átfogója.

Majd a szög melletti befogót vagy a 30°-os szög koszinuszával, vagy a tangensével számolod ki. Szerintem célszerűbb tangenssel, mert ahhoz a két befogó kell, tehát:

tg 30° = 14/b egyenletet megoldod, és meglesz a másik befogó is. :)

2021. jan. 20. 21:08
 2/2 anonim ***** válasza:

A derékszögű háromszög "félszabályos" háromszög, így:

az átfogó: 14*2=28,

a másik befogó: 14*sqrt(3).

2021. jan. 21. 11:39