Hányas számrendszerben írtam fel ezt a háromjegy számot: 645, ha tízes számrendszerbeli alakja 527?2024. jan. 4. 10:01
1/4 anonim válasza:
6*n^2 + 4*n + 5 = 527, ahol n a keresett számrendszer száma.
2/4 anonim válasza:
Jól mondja!
Én így kezdtem:
Hogy is néz ki az 527 10-esbe (feldarabolva számjegyek és helyiérték szerint)?
(5*10_2)+(2*10_1)+7=527 Itt a _ hatványkitevő.
És akkor?
(6x_2)+(4x_1)+5=527
Másodfokú egyenlet lesz a megoldandó. (9)
3/4 krwkco válasza:
"Hányas számrendszerben írtam fel ezt a háromjegyű számot: 645, ha tízes számrendszerbeli alakja 527?"
Mivel 645 számjegyeiben nagyobb, mint az 527, ezért az alapszáma kisebb mint 10.
Talán 9? 6*81=486. Ez eddig bíztató... 486+36+5=527. Ez az!!!
Más megoldás nem lehet, mert a számérték szigorúan növekvő a számrendszer bázisszámának függvényében.
4/4 anonim válasza:
# 2-höz:
Egész pontosan!
(5*10_2)+(2*10_1)+(7*10_0)=527 Itt a _ hatványkitevő.
És akkor?
(6x_2)+(4x_1)+(5*x_0)=527 Mert bármely szám 0. hatványa 1.