Mely számok esetén értelmezhetjük az alábbi egyenleteket?
x/x+4=3/x-1+2
1/x-3=4x+5
2021. ápr. 21. 16:29
1/3 A kérdező kommentje:
Ő*
2021. ápr. 21. 16:34
2/3 anonim válasza:
Azt kell megnézni, hogy ha x helyére beírunk egy számot, akkor mikor nem végezhető el minden művelet. Amelyik számokra ez igaz, azoknak nem értelmezhető.
A későbbiekben több olyan művelet is lesz, ami nem nem értelmezhető minden számra. A te esetedben csak 1 művelet van, ez pedig a 0-val való osztás.
3/3 anonim válasza:
Lehet, hogy így gondoltad?
x/(x+4)=3/(x-1)+2, ekkor x nem -4 és x nem 1.
1/(x-3)=4x+5, ekkor x nem 3.