SŰRGÜS MATEK HÁZIFELADAT Mely számok esetén értelmezhetjük az alábbi egyenleteket? x/x+4=3/x-1+2 1/x-3=4x+5


Mely számok esetén értelmezhetjük az alábbi egyenleteket?

x/x+4=3/x-1+2

1/x-3=4x+5



2021. ápr. 21. 16:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Ő*
2021. ápr. 21. 16:34
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Azt kell megnézni, hogy ha x helyére beírunk egy számot, akkor mikor nem végezhető el minden művelet. Amelyik számokra ez igaz, azoknak nem értelmezhető.


A későbbiekben több olyan művelet is lesz, ami nem nem értelmezhető minden számra. A te esetedben csak 1 művelet van, ez pedig a 0-val való osztás.

2021. ápr. 21. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy így gondoltad?


x/(x+4)=3/(x-1)+2, ekkor x nem -4 és x nem 1.


1/(x-3)=4x+5, ekkor x nem 3.

2021. ápr. 21. 17:55