Bontsa fel lineáris gyöktényezők szorzatára a valós számok halmaza felett az alábbi polinomot ?


P(x) = x^4-5x^2+4


Le tudnátok vezetni a megoldását ?



2024. jan. 2. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először vezess be egy új változót, pl p=x². Utána írd fel az egyeneltet p-vel, ami így már csak másodfokú lesz. Megoldod, kapsz p-re két gyököt (1 és 4), majd abból kiszámolod az eredeti x lehetséges négy értéket. Onnan már egyszerű felírni a gyöktényezős szorzatot.
2024. jan. 2. 12:18
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
x^4-5x^2+4=(x^2-1)*(x^2-4)=(x-1)*(x+1)*(x-2)*(x+2)
2024. jan. 2. 13:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat igy már világos! :)
2024. jan. 2. 13:44