Mi a képen látható függvény képlete?

[link]

2023. okt. 15. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

A függvény képletéhez meg kell vizsgálni először a függvényt.

Mivel láthatóan egy lineáris függvény ezért f(x) = x biztos benne van a képletbe. Mivel szigorúan monoton csökken ezért az x negatív lesz tehát f(x) = - x. Utolsó lépésként pedig meg kell keresni a függvény zérushelyét vagyis ahol a függvény metszi az x tengelyt. Ezt a kép alapján kb meg lehet adni 0.6 körül van vagyis az f(x) = -x + 0.6 remélem tudtam segíteni.

2023. okt. 15. 17:57
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel lineáris, és nem párhuzamos az y tengellyel, ezért f(x)= mx +b általános alakban keressük. A b értéke az, ahol a y tengelyt metszi (hiszen ilyenkor f(0)=m*0+b), ez pedig leolvasva az ábrát 1. Az m a meredekség, vagyis hogy 1 egységnyi x lépés alatt mennyit változik a függvény értéke. Mivel ez láthatóan nem egész szám, érdemes olyan potokat keresni, ahol a x és f(x) is egész. Nekem az f(0)=1 és f(2)= -2 tetszik most, ebből látszik, hogy 2 lépés alatt -3 a változás, vagyis a meredekség -1,5. Így a függvény f(x)=-1,5x+1.
2023. okt. 15. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es, az f(x) = -x + 0,6 nem jó megoldás. Próbaképpen, ha behelyettesítettél volna valamely x értékét, abból rájöhettél volna. Például x=2-nél y=−2-nek kell lenni. y=−2+0,6=−1,4, hát ez nem stimmel.

Baluba megoldása a jó. Hogy jobban érthető legyen, csak annyit tennék hozzá, hogy a meredekség két összetartozó értékpárral: m=(y2−y1)/(x2−x1). Baluba által felvett értékpárok alapján:

x2=2; y2=−2 és x1=0; y1=1, a meredekség: m=(−2−1)/(2−0)=−1,5

A helyes képletbe behelyettesítve x=2-t: y=(−1,5)·2+1=−2

2023. okt. 15. 19:29