2023. márc. 24. 23:06
1/3 anonim válasza:
Leírnád szóról szóra a feladatot? Mert így a feladat sem érthető. A jelölések nem tiszták nekem.
2/3 anonim válasza:
Skaláris szorzatokról van itt szó. Tudod mi az? Ha nem, akkor nézz utána.
Így van tovább:
(2a-3b,a+2b)=2(a,a)+(a,b)-6(b,b)=2|a|^2+(a,b)-6|b|^2
Nézz utána annak is, hogy a vektor abszolút értéke hogyan számolható!
3/3 dq válasza:
A skaláris szorzat sok esetben úgy viselkedik, mint a sima szorzat. Tudod úgy rendezgetni, mint a sima szorzatot (persze meg kell tudni nevezned a lépéseket).
(2a-3b,a+2b)-t kibontod a (2a-3b)(a+2b) analógiájára:
Sima valós számok szorzásakor (a szorzásjelet nem jelölve):
: (2a-3b)(a+2b) = 2aa + 2a2b + -3ba + -3b2b =
= 2a^2 + 4ab -3ab - 6b^2 =
= 2a^2 + ab - 6b^2.
Vektorok szorzása, a szorzást (,)-val jelölve:
: (2a-3b,a+2b) = (2a,a) + (2a,2b) + (-3b,a) + (-3b,2b) =
= 2(a,a) + 4(a,b) -3(a,b) - 6(b,b) =
= 2(a,a)+(a,b)-6(b,b).