Tudnál segíteni? 5. osztályos matek feladat!


Az az igazság,hogy sokáig otthon voltam,mert műtöttek vakbéllel és a házit nem igazán értem!

Kérlek segítsetek!

Tehát:

575+(-40)*25

575-40*25

(575+(-40))*25


2010. okt. 21. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a három egy és ugyanaz, csak megpróbáltad megoldani?

575-1000=-425

Előbb a szorzást kell elvégezni. És ha egy negatív megszorzunk pozitív számmal, akkor az eredmény mindig negatív lesz. ezért lett -1000. Eltérő előjelű számokból a nagyobból kivonjuk a kisebbet, és kitesszük a nagyobb előjelét.

2010. okt. 21. 17:33
 2/6 anonim ***** válasza:

El kell végezni a műveletet... Áhá tudom már az előjelekkel van bajod.

+ meg - = - pl.: 5+(-3)= 5-3 = 2

- meg - = + pl.: 5-(-3)= 5+3 = 8


SZORZÁSNÁL

+ szor - = - pl.: 6*(-5) = -30

- szor - = + pl.: -6*(-5) = 30


osztásnál ugyanígy!! már talán menni fog

2010. okt. 21. 17:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Sokat segítettetek!:)
2010. okt. 21. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsővel. Legalábbis a harmadik nem annyi mint az első, mivel a zárójelben lévőt kell hamarabb megcsinálni.

575-40=535 535*25=13375

2010. okt. 21. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A harmadik tényleg nem annyi, arra már én is rájöttem, de mikor először ránéztem, azt hittem te próbáltad meg megoldani egyedül, és össze-vissza tettél felesleges zárójelt, és hagytál el. :) Elnézést.
2010. okt. 21. 18:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! De az nem fölösleges zárójel hanem:575 meg minusz negyven ezt először, és utána szorozva 25-tel
2010. okt. 22. 14:35