Segíts kérlek! Ha egy szám negyedéhez hozzáadjuk a szám harmadát,14-et kapunk.melyik ez a szám?

Sürgős lenne köszönöm

2023. dec. 12. 06:40
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

x/4 + x/3 = 14 egyenletet megoldva x=24.


24 negyede 6, 24 harmada 8. 6+8=14


A keresett számod a 24.


Általános iskola 6. osztály.

2023. dec. 12. 06:44
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

X/4 + X/3 = 14


Mindkét oldalt megszorzod 12-vel, a bal oldalon lévő kifejezéseket összevonod, és onnantól már csak le kell osztanod. Ha különösen igényes vagy, még visszahelyettesítve ellenőrizheted is magad.

2023. dec. 12. 06:44
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

1/3+1/4=7/12


7/12 rész 14

1/12 rész 2

12/12 rész 24

2023. dec. 12. 08:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tetszett a #3 megoldása?


Mi a baj vele?

2023. dec. 12. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Az első három válaszólót ki az az IQfighter aki lepontozta? Tökéletes megoldást adtak és még le is vezették. Kell ennél több egy ilyen feladathoz?
2023. dec. 12. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az elsőt azért pontoztam le, mert csak odavágta a 24-et, nem vezette le, hogy az honnan jött. Ellentétben a kettessel, aki igen.
2023. dec. 14. 07:23