Van egy tartomány, aminek határai az y-tengely, az y=1 egyenes, és az y=negyedik gyök alatt x görbe. Nullától egyik kell integrálni. Mi lehet a tartomány területe?


2023. dec. 5. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Simán integráld a 4.gyök(x)-et a 0–1 tartományon. Az y-tengely ill. az y=1 egyenes épp a 0–1 tartomány határait jelölik ki, így nem ad plusz információt a "Nullától egyik kell integrálni"-hoz képest.
2023. dec. 5. 08:45
 2/5 anonim ***** válasza:
1-ből kivondod a 4. gyök x függvény [0; 1]-n vett integrálját.
2023. dec. 5. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:

f(x) = x ^ 1/4

(Nem tudom, hogy jelölik írásban az integrált)

int[0, 1]f(x) = int[0, 1](x ^ (1 / 4)) = [0, 1](4/5 * x ^ (5/4)) + C

-> 4/5 * 1 ^ (5/4) + C - 4/5 * 0 ^(5/4) + C = 4/5 - 0 = 4/5 = 0.8

2023. dec. 5. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

És ezt kivonod 1-ből, 1/5.

2023. dec. 5. 10:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, negyedik válaszolónak különösen, a helyes megoldás 1/5.
2023. dec. 5. 13:15