Hogyan lehet integrálni a következőt?


Kiemeltem a feladat ezen részét:

[link]



2022. dec. 18. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem egyenlő, hisz a 3/2-et felcserélted és 2/3 lett belőle, meg nem foglalkoztál a belső függvénnyel...
2022. dec. 18. 15:41
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a 3/2-es dolog ok...
2022. dec. 18. 15:50
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Helyettesítéses integrálással lehet megoldani.


De integrálás nélkül is megadható az eredmény, mivel a gyök(8-x^2) egy gyök(8) sugarú félkört ad meg, aminek „két szélét” levágod, a középső rész területe pedig geometriailag könnyen kiszámolható középiskolás módszerekkel.

2022. dec. 18. 15:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Helyettesíteni kell, ne felejtsd el beszorozni a deriválttal a helyettesítést mert akkor rossz lesz az eredmény
2022. dec. 18. 17:03
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Tetszett ez a feladat ezért megoldottam végig:


[link]


Remélem segítettem ezzel.

2022. dec. 19. 00:07
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

#5-ös vagyok, a word rosszul jeleníti meg, ezért itt van a pdf link:


[link]

2022. dec. 19. 00:11
 7/11 Tom Benko ***** válasza:
Legyen x=\sqrt(8)*sin t.
2022. dec. 19. 11:32
 8/11 anonim ***** válasza:

#5-ös és #6-os vagyok


#7-es a teljes levezetésembe is ez szerepel 😃.


2^(3/2) * sin(u) = sqrt(8) * sin(u)

2022. dec. 19. 11:40
 9/11 Tom Benko ***** válasza:
@8: Tudom. Te dolgozol helyette, én segítek rajta.
2022. dec. 20. 08:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként jó hogy cumiztunk az egyetemen matek1,2,3-al, de mire fogjuk használni?😁
2022. dec. 20. 08:24
1 2