Azrael666 kérdése:

Valaki tudná integrálni 10-től 13-ig a 2x függvényt?


2021. nov. 11. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Most 0:13 van. Még túl korai?
2021. nov. 11. 00:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A primitív függvénye x^2=13^2-10^2=69.
2021. nov. 11. 05:56
 3/4 anonim ***** válasza:
19%

@2: a primitív függvénye x^2 / 2 (+ konstans), vagyis

a határozott integrál értéke:

(13^2 - 10^2) / 2 = (169 - 100) / 2 = 34.5

2021. nov. 11. 09:18
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

@2

Bocsi, elnéztem! Neked van igazad. Tanulság: 3 óra alvás után, kávé előtt nem számolunk semmit. :)

2021. nov. 11. 09:20