Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SÜRGŐS kémia, hogy van ez?

SÜRGŐS kémia, hogy van ez?

Figyelt kérdés

tömör,átlagos embernek felfogható válaszokat szeretnék:

az ami lead protont az sav,ami felveszi az bázis,de mi az h savaskémhatás?

és ez jó?: ami elektront ad le az redukálószer és az ami oxidálódik,és ami elektront felvesz az az oxidálószer és az ami redukálódik.(de leginkább az elsőre kellene sürgős válasz)(holnap irok belőle)


2010. okt. 20. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
savas kémhatás: pH-érték 1-től 7ig
2010. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi :X
2010. okt. 20. 21:18
 3/12 A kérdező kommentje:
akkor olyan is van hogy "lúgos kémhatás"?
2010. okt. 20. 21:18
 4/12 anonim ***** válasza:

igen 7-től 14-es pH. A 7 neutrális(semleges kémhatású)

Remélem segítettem :)

2010. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igen igen köszi :D :) :X
2010. okt. 20. 21:28
 6/12 A kérdező kommentje:
a sav az savas k.h.,és a bázis lúgos?vagy ez nem függ egymáshoz?
2010. okt. 20. 21:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Pl a HCl egy sav, mert vízbe kerülve H+ és Cl- -ra esik szét. A H+ a vízmolekulákból H3O+-t csinál, ez adja a savas kémhatást. Minél több ilyen H3O+ van a vízben, annál savasabb, annál alacsonyabb a pH. (A pH a H+ ionok koncentrációjából lett kiszámolva, annak 10-es alapú negatív logaritmusa. Magyarul ha a H3O+ kncentrációja 10^-4, akkor a pH=4.) Savas a pH 1-7ig. 1 a legsavasabb, 7 a semleges.

Ugyanez lúgokkal. 14ig egyre erősödik a lúgos hatás. A lúg OH- ionokat csinál a vízből (pl NaOH --> Na+ és OH-). Tehát amikor az OH-k vannak túlsúlyban, akkor a kémhatás lúgos. De a pHt itt is az H3O+ alapján számolják.

Semleges kémhatásnál is van a vízben H3O+ és OH-, de csak kis mértékben, egyenlő arányban. Nagyon lúgos környezetben is van H3O+, de nagyon kis koncentrációban. 10^-10 pl a pH=10.

Ami oxidálószer, az ugye a reakciópartnert oxidálja, ezért önmaga redukálódik, és ugyanígy, a redukálószer a reakciópartnert redukálja, ezért önmaga oxidálódik.

Redukálódás egy e- felvétele, mert az oxidációs szám egyel redukáódik, azaz egyek csökken az értéke.

2010. okt. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
naggyából megértettem(csak a koncentrációs izét nem,azt még nem tanultuk)
2010. okt. 21. 06:29
 9/12 A kérdező kommentje:
ha aránylag több viz van benne akkor savas,ha kevesebb akkor lúgos?(én vmi ilyet szűrtem le.az előzőből)
2010. okt. 21. 06:33
 10/12 anonim ***** válasza:

a ph az oxóniumionok (H3O+) koncentrációjának 10es alapú logaritmusának a -1szerese. magyarul a koncentráció kitevőjében lévő szám a minuszjel nélkül. mondjuk [H3O]=10a-4ediken esetben 4 lenne. nem tudom ez így leírva mennyire érthető1től, de igazából nagyon egyszerű dolog. 6ig savas, 7 semleges, 8tól 14ig lúgos a kémhatás.

a 7nél azért semleges, mert akkor az oxóniumionok és a hidroxidionok koncentrációja megegyezik. mindkettő 10a-hetediken lenne.


oxidáció = elektron leadás (oxidációs szám növekedés)

redukció = elektron felvétel (oxidációs szám csökkenés)

a redukáló szer, az ami redukálja a másikat, míg ő maga oxidálódik...

pl az oxigén mivel felvenni szeretne elektront (redukálódni akar), így ő oxidáló szer. mert oxidálná a másikat. ennél egyszerűbben nem tudom leírni. ezek nagyon alap dolgok, nem hiszem, hogy egy könyvel a kezedben, egy példán kipróbálva 1 percnél tovább tart megérteni.

2010. okt. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!