Segíts légyszi, sürgős! Kémia?


Ezeket egyeltalán nem értem, légyszi segítsetek! Sürgős lenne!

Nagyon-nagyon szépen köszönöm előre s!


egyenlet, redukálós folyamatok kellenének:

oxidáció

oxidálószer

redukció

redukálószer


magnézium(por) + brómos víz

kálium-jodid + brómos víz

réz + ezüst-nitrát-oldat

cink + kénsav


Köszönöm szépen!


2011. máj. 8. 13:34
 1/1 anonim ***** válasza:

1) Mg + Br2 = MgBr2

red.szer: Mg, ox.szer: Br2


2) 2*KI + Br2 = 2KBr + I2

ox.szer: Br2, a jód oxidálódik


3) Cu + 2*AgNO3 = Cu(NO3)2 + 2*Ag

Cu oxidálódik, Ag redukálódik


4) 2*Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2

Zn oxidálódik, H redukálódik


[link]

2011. máj. 9. 00:54